Bardzo ważne!

Wszystkie dania, które przedstawiam na blogu, mają status ciekawostki. Są to przepisy kolekcjonerskie o charakterze informacyjnym, które dostosowuję wyłącznie do swoich potrzeb. A spisuję je dla własnej przyjemności, na pamiątkę. Nikogo nie namawiam do stosowania moich patelnianych mieszanek i innych kulinarnych wymysłów, tym bardziej zbierania nieznanych ziół i dzikich roślin jadalnych.

Ostrzegam także przed zbieraniem nieznanych lub mniej znanych dzikich roślin jadalnych i ziół. Nie znasz — nie zrywaj, nie jedz! Cała paleta roślin trujących, podtruwających czy alergizujących czyha na tego, kto nie zna tematu. Nie ponoszę odpowiedzialności za nierozwagę Czytelnika.

Nie ponoszę odpowiedzialności za praktyczne stosowanie moich potraw (ziół, surowego mięsa itp.). Jeśli chcesz z nich skorzystać, zrobisz to na własną odpowiedzialność! Nie udzielam porad lekarskich i nie wskazuję, czy dane zioło, to właśnie to, którego szukasz. Nie namawiam do samoleczenia i stosowania ziół na własną rękę.

Jako hobbystka i wyłącznie pasjonatka podkreślam, że nie ponoszę odpowiedzialności prawnej za wszelkie teksty i przepisy, które publikuję na blogu. Jeśli nie zgadzasz się z moimi regułami, proszę, nie śledź i nie czytaj moich wpisów. Nie zbieraj opisywanych przeze mnie roślin lub nie jedz ich, jeśli mimo ostrzeżeń zebrałeś!